Wednesday, Sep 18th

Last updateSat, 19 Jan 2019 10pm

ŠIBENIK - KATEDRALA: Misno slavlje na Novu godinu predvodio je biskup Rogić

novagodina190007

Šibenski biskup Tomislav Rogić na Novu Godinu 1. siječnja predvodio je svečano misno slavlje u katedrali svetog Jakova. Uz biskupa koncelebrirali su generalni vikar mons. Marinko Mlakić i katedralni župnik don Krešimir Mateša, te umirovljeni biskup Ante Ivas.

novagodina190001

novagodina190003

novagodina190004

U uvodnom dijelu homilije biskup Rogić predstavio je ovogodišnju poruku za Svjetski dan mira. Potom je naglasio kako jedna od temeljnih želja, koju Crkva preporuča na prvi dan u godini svakako je mir. „Moliti za mir – Dan mira. Dao Bog mira u duši, u obitelji, u narodu i cijelom svijetu. Onda će sve biti lakše. Rađaju se i želje za novim poletom, zamahom, ustrajati u dobru, još se više potruditi. Neke odnose popraviti, nove dobre uspostaviti. Novost uvijek budi nadu“, kazao je biskup Rogić.

novagodina190005

Vjernicima je poručio neka ih prožme novost što je donosi Bogorodica. „Njezina vjera i pouzdanje u tek rođenog Spasitelja. To malo dijete došlo je da bude Bog s nama. Nudi nam svoju pomoć i bliskost, svoju ljubav i naklonost. Želi u nama biti trajni izvor nade koja ne posustaje. Njega nam donosi Marija Bogorodica. Neka naše molitve ne posustanu. Ustrajmo u molitvi, u svom kršćanskom životu, da bi mogli iz vjere živjeti, da bi se sa svim iskušenjima mogli nositi po vjeri u Božju pomoć. Ustrajni u vjeri i molitvi bit ćemo okrunjeni plodovima milosti i spasenja. Marija to svjedoči i pokazuje, svakome od nas, a posebno našim obiteljima“.

„Za Novu godinu želim vam da sebe prepoznate kao Božje dijete, koje Bog voli i do koga mu je toliko stala, pa makar prolazili kroz nevolje života. Tome nas upravo Marija uči, u tome nas danas hrabri“, zaključio je homiliju biskup Rogić.

novagodina190008