Saturday, Aug 19th

Last updateTue, 15 Aug 2017 1pm

ZMAJAN: Biskup Tomislav Rogić susreo se sa skautima

skauti17002

Šibenski biskup Tomislav Rogić i katedralni župnik don Krešimir Mateša posjetili kamp katoličkih skauta "Valter Lulić" na otoku Zmajanu. Biskup Rogić i župnik Mateša zadržali su se nekoliko sati u kampu Zdruga katoličkih skauta Hrvatske i razgovarali sa skautskim voditeljima, predstavnicima raznih biskupijskih Zdrugova. Domaćin Biskupu je bio Filip Plenča, voditelj mjesnog Zdruga skauta. Biskup Rogić izrazio je zadovoljstvo viđenim, razvojem Zdruga katoličkih skauta. Biskup i župnik predvodili su svetu misu u kampu, u kapelici koju su skauti izgradili.

Zdrug katoličkih skauta ima snažnu potporu Katoličke crkve koja Zdrugu skauta preko mjesnih biskupa daje dekret djelovanja na razini pojedinih biskupijskih župa.

tekst i foto: facebook Zrug katoličkih skauta Hrvatske

skauti17001