Saturday, Dec 16th

Last updateFri, 15 Dec 2017 10pm

ŠIBENIK - KATEDRALA: Sv. Mihovilu hodočastili vjernici Vodica

devetnicavodice17005

Vjernici Vodica u utorak 26. rujna hodočastili su svetom Mihovilu, zaštitniku grada Šibenika i Šibenske biskupije. Hodočašće je upriličeno u devetnici svetom Mihovilu, a hodočasnici njih sto i dvadeset u Šibenik su došli brodom. Predvodio ih je župnik Vodica don Franjo Glasnović.

devetnicavodice17001

devetnicavodice17002

U katedrali hodočasnici su se na početku hodočašća pomolili na grobu blagopokojnog šibenskog biskupa Srećka Badurine. Nakon toga sudjelovali su u Devetnici sv. Mihovila koju je predmolio katedralni župnik don Krešimir Mateša. Vrhunac hodočašća bilo je euharistijsko slavlje koje je predvodio vodički župnik don Franjo Glasnović. Na misi su uz katedralnog župnika sudjelovala i biskupi mons. Tomislav Rogić i mons. Ante Ivas. Euharistijsko slavlje svojim lijepim i skladnim pjevanjem uzveličao je i animirao vodički župni pjevački zbor kojega je vodila voditeljica s. Lidija Grgat.

devetnicavodice17003

devetnicavodice17004

Na kraju euharistijskog slavlja sve hodočasnike je pozdravio katedralni župnik don Krešimir i zahvalio im što su hodočastili u Katedralu i sudjelovali u Devetnici.Hodočašće je na kraju završeno bratskim druženjem i domjenkom u radosnom ozračju oko stola kojega je za sve hodočasnike pripremio župnik domaćin don Krešimir Mateša. Hodočasnici su se na povratku brodom vratili svojoj župi radosni i u opuštenom raspoloženju te osnaženi zajedništvom u vjeri s nadom da se ovakvi susreti i hodočašća i nadalje organiziraju i ostvaruju. Vodičkim vjernicima ovo je drugo hodočašće svetom Mihovilu. Prvo je bilo 2015. godine.

devetnicavodice17006

devetnicavodice17007