Saturday, Dec 16th

Last updateFri, 15 Dec 2017 10pm

ŠIBENIK - KATEDRALA: Ministranti i roditelji sa malom djecom sudjelovali u devetvici sv. Mihovilu

devetnicamin17003

Osmog dana devetnice svetom Mihovilu u srijedu 27. rujna, u katedrali svetog Jakova misno slavlje obitelji sa malom djecom i ministrante predvodio je šibenski biskup Tomislav Rogić. Preko slavlja izmolio je prigodnu molitvu i blagoslovio je djecu i ministrante.

U homiliji ministrantima je poručio kako je služiti na oltaru velika stvar. Roditeljima je kazao kako je veličanstven poziv biti otac i majka. "Bog vam je podario zadatak podizanja novog života. Postajete Božji sustvoritelji po daru vaše supružničke ljubavi".

devetnicamin17001

devetnicamin17004

U tajnu života je nemoguće proniknuti ako je ne vidimo svijetlima vječnosti. Ako našem životu damo cilj onda on dobije svoj smisao. Samo vječnost može biti trajni motiv naših nastojanja, dobrih djela, ljubavi žrtve jer je Bog onaj koji sve vidi i vodi, kazao je u homiliji biskup Rogić.

Nakon misnog slavlja u dvorani biskupske palače održano je prigodno druženje djece, roditelja i ministranata.

devetnicamin17006

devetnicamin17007