Tuesday, May 22nd

Last updateMon, 21 May 2018 7am

ŠIBENIK - KATEDRALA: Koncert "Veselje ti navješćujem"

veselje17009

Božićni koncert «Veselje ti navješćujem» na kojem su nastupili zborovi župa Šibenske biskupije, održan je u petak 29. prosinca u katedrali svetog Jakova. Ove godine nastupili su zborovi župa: Skradin, Konjevrate, Vodice, Zaton, Šubićevac,Vidici, Murter, te Biskupijski zbor mladih Laudantesi i zbor mladih Petrova lađa iz župe Vidici. Uz tradicionalne pučke hrvatske božićne napjeve na koncertu su izvođena i novija djela domaćih i stranih autora.

veselje17001

veselje17002

veselje17003

U katedrali sv. Jakova priređen je program kojemu je nakana bila upotpuniti ozračje, najradosnijeg blagdana u godini, ali još više ukazati na značenje Božića u srcima svih naših vjernika - kazala je organizatorica koncerta i voditeljica katedralnog zbora prof. Jelena Mikulandra. Sve je pozvala i na drugi dio koncerta koji će se održati na svetkovinu Bogojavljenja 6. Siječnja 2018. godine.

veselje17004

veselje17005

Šibenski biskup Tomislav Rogić zahvalio je svim pjevačima na glazbenom doživljaju, ali još više na zajedništvu župa Šibenske biskupije. Čuvanje tradicije u radosti Božića neka se i dalje nastavi i neka bute važna uporišna točka. Želim vam čestit božić i obilje Božjeg blagoslova i svake milosti sa nebesa u novoj 2018. godini.

veselje17006

veselje17007