Tuesday, Dec 18th

Last updateTue, 18 Dec 2018 1pm

ŠIBENIK - KATEDRALA: Otvoreni Dani kršćanske kulture

dkk18ko001

U katedrali sv. Jakova u Šibeniku, u subotu 17. ožujka koncertom duhovne glazbe Pred tobom padam nice, otvoreni su Dani kršćanske kulture. Manifestaciju je otvorio šibenski biskup Tomislav Rogić naglasivši kako su ovo 14. Dani kršćanske kulture u kojima oživljavamo istinski duh korizme i približavamo se vrhuncu korizme – muci, smrti i uskrsnuću Gospodinovu. Večerašnji naziv koncerta poziva nas na odražavanje stave poniznosti pred Gospodinom!

Korizmene skladbe izvodili su Dječji zbor katedralne župe sv. Jakova i Mješoviti katedralni zbor iz Šibenika, pod ravnanjem Jelene Mikulandre, prof. i uz orguljsku pratnju Nikole Lovrića-Caparina, Gradski komorni orkestar iz Šibenika pod ravnanjem Jure Celića, prof. te Gradski komorni zbor Neuma iz Drniša pod ravnanjem Jelene Prpa, prof.

Završnu riječ uputio je katedralni župnik don Krešimir Mateša zahvalivši izvođačima te potaknuvši mnogobrojne slušatelje u uključivanje u bogat program ovogodišnje manifestacije Dana kršćanske kulture.