Tuesday, Sep 18th

Last updateTue, 18 Sep 2018 11am

ŠIBENIK - KATEDRALA: Klanjanje za duhovna zvanja

klanjanjezv18001

Euharistijsko klanjanje za duhovna zvanja prigodom Nedjelje Dobrog Pastira održano je u katedrali svetog Jakova u Šibeniku u četvrtak 19. travnja. Klanjanju je prethodilo euharistijsko slavlje koje je predvodio šibenski biskup Tomislav Rogić. Prigodnu homiliju u kojoj je ukazao na važnost duhovnog zvanja u Crkvi imao je župnik katedrale don Krešimir Mateša. Euharistijsko klanjanje je osmislio biskupijski povjerenik za pastoral zvanja don Ante Omazić.

Tijekom euharistijskog klanjanja čitani su meditativni tekstovi koji govore o duhovnom pozivu i potrebi stvaranja okruženja otvorenog za zvanja. Klanjanje je animirao zbor "Petrova lađa" iz župe svetog Petra – Vidici.

klanjanjezv18002

klanjanjezv18003