Tuesday, Dec 18th

Last updateTue, 18 Dec 2018 1pm

VODICE - OKIT: Proslavljena Gospa Karmelska

gospa od okita 18 003

Blagdan Gospe Karmelske u župi Vodice proslavljen je u ponedjeljak 16. srpnja svečanim misnim slavljem na brdu Okit gdje se nalazi Gospina crkva i župno svetište Majke Božje. Od ranog jutra u svetištu su se slavile euharistije, a središnje slavlje predvodio je šibenski biskup Tomislav Rogić.

gospa od okita 18 001

gospa od okita 18 002

gospa od okita 18 004

Okupljeni kao Marijini štovatelji, došli smo Majci, a dovela nas je vjera, dovodi nas tradicija, dovode nas potrebe Majčina zagovora i zahvale za primljena dobročinstva, poručio je u homiliji biskup Tomislav Rogić.

Mariju kao zagovornicu dobili smo već na početku Isusova djelovanja. Isus svoje prvo čudo čini na svadbi u Kani. Mariju oslovljava sa „Ženo“, kao da nam time daje do znanja tko je nova Eva. Blažene Djevica Marija, ne prestaje to činiti ni danas. I danas jednakom snagom odzvanja poruka iz evanđelja o svadbi u Kani: „Što god vam rekne moj Sin, učinite!“. Baš na slavlju vjenčanja, savijanja novog obiteljskog gnijezda, Isus čini svoje prvo čudo na zagovor svoje Majke. Voda se pretvara u vino, a zapravo je to slika života (voda) koji se pretvara u radost zajedništva (vino), podijeljene sreće. Rađa se vjera u Sina Božjega. Svjedoči evanđelje: povjerovaše u njega njegovi učenici! - Gospa donosi naše potrebe, naše molitve, naše nevolje i nesigurnosti pred svog Sina. Tako je od početka Isusove objave, poručio je u homilji biskup Rogić.

gospa od okita 18 005

gospa od okita 18 006