Tuesday, Dec 18th

Last updateTue, 18 Dec 2018 1pm

ŠIBENIK: Preminuo don Roman Skorin

don-Roman-Skorin-osmrtnica

Svećenik Šibenske biskupije don Roman Skorin preminuo je u nedjelju 29. srpnja u Svećeničkom domu u Šibeniku. Pođen je 1. listopada 1934. od oca Ante i majke Jerke r. Matošin. Nakon četiri razreda osnovne škole koju je završio u Primoštenu, 1948. godine došao je u šibensko sjemenište. Teološki studij završio je 1963. u Zadru. Za svećenika je zaređen 29. lipnja 1963.

Kao mladomisnik od 1964. do 1966. godina obnašao je službu župnika Marine. Župničku službu obnašao je i u Rogoznici. Župnik u Primoštenu bio je od 1997. do 2013. godine kada je umirovljen. Kao umirovljeni svećenik pomagao je u župi svetog Križa u Docu, gdje je predvodio nedjeljna misna slavlja.

Sprovodni obredi sa svetom misom biti će u srijedu 1. kolovoza u Primoštenu na groblju svetog Jurja. Obredi započinju u 18 sati u crkvi svetog Roka.