Wednesday, Sep 19th

Last updateTue, 18 Sep 2018 11am

ŠIBENIK - VAROŠ: Proslavljena zaštitnica župe Mala Gospa

malagospavan grada18007

U šibenskoj župi Gospe van Grada u subotu, 8. rujna proslavljena je zaštitnica župe Mala Gospa. Središnje večernje misno slavlje i procesiju sa Gospinom slikom predvodio je šibenski biskup Tomislav Rogić.

malagospavan grada18001

malagospavan grada18002

malagospavan grada18003

U homilji vjernicima je preporučio da se ugledaju u Mariju. I onda kad je teško, i onda kad nam ne ide dobro, i onda kad mislimo da smo potpuno promašili u neko poslu, izboru, životnoj odluci. Nikada ne gubimo pouzdanja. Božje nas milosrđe čisti, osposobljava i želi sve okrenuti na dobro. Vratimo se Gospodinu, vjeru u obitelji prenosimo, Mariji se utecimo, kazao je biskup Rogić.

malagospavan grada18004

malagospavan grada18005

Na kraju misnog slavlja župnik fra Filip Milanović Trapo zahvalio je o. Biskupu i svima koji su svojom aktivnošću i doprinosima pomogli na bilo koji način u proslavi svetkovine Male Gospe. Prije samog blagoslova, fra Josip Klarić pročitao je molitvu koju je napisao u čast Gospi van Grada.

Za blagdan župljani i štovatelji Gospe van Grada pripremali su se kroz devetnicu. Kroz sve je dane bila prigoda za ispovijed. Svaku večer bila je pobožnost Gospi: krunica, litanije i poslije Sveta misa. Sve večeri pobožnosti Gospi predmolili su župljani, a Svete mise predslavila su trojica ovogodišnjih mladomisnika: fra Toni Šimunović Erpušina (župni vikar u Sinju), Fra Dejan Međugorac (župni vikar u Drnišu) i fra Jerko Kolovrat (župni vikar u Gospe van Grada).

malagospavan grada18006

malagospavan grada18009