Friday, Nov 16th

Last updateThu, 15 Nov 2018 10am

ŠIBENIK: Na rekolekciji biskup Rogić o pastoralnim programima u Šibenskoj biskupiji

rekolekcija189Prva rekolekcija godini svećenika Šibenske biskupije u novoj pastoralnoj održana je u srijedu 12. rujna u zgradi Sjemeništa u Šibeniku. U radnom dijelu rekolekcije šibenski biskup Tomislav Rogić napravio je osvrt na proteklu pastoralnu godinu i dao je pogled na godinu pred nama. Biskupijski povjerenici predstavili su planove za iduću pastoralnu godinu.

Između ostalog biskup Rogić posebno se osvrnuo na duhovna zvanja u Šibenskoj biskupiji. Kazao je kako šibenska biskupija trenutno ima sedam bogoslova i jednog sjemeništarca, dok je još jedan bogoslov na godini pauze. Župnicima je preporučio redovitu skrb o duhovnim zvanjima, te molitvu za zvanja u župnim zajednicama.

Osvrnuo se i na pastoral obitelji u Šibenskoj biskupiji. Preporučio je osnivanje obiteljskih zajednica koje bi trebale biti jezgra rada sa obiteljima u župnim zajednicama. Iz osobnog iskustva posvjedočio je kako dobre plodove donose obnove bračnih zavjeta koje bi prigodice bilo dobro upriličiti u župama. Svećenicima je predstavio i obiteljsko savjetovalište šibenske biskupije koje je početkom rujna započelo sa radom. Vodit će ga vjeroučiteljica za bogatim iskustvom u bračnom pastoralu Marija Friedrich.

Biskup Rogić prezbitere je upoznao i sa projektom „Civitas Sacra“ – interpretacijskim centrom katedrale svetog Jakova. Završetak projekta očekuje se na proljeće sljedeće godine.

U nastavku rekolekcije povjerenici Šibenske biskupije svećenike su upoznali sa djelovanjem i radom svojih povjerenstava.