Monday, Oct 22nd

Last updateFri, 12 Oct 2018 11am

ŠIBENIK - KATEDRALA: Laudantesi obilježili dvadeset godina djelovanja

laudantesi20011

U sklopu priprave za svetkovinu svetog Mihovila zaštitnika grada Šibenika i Šibenske biskupije u nedjelju 23. rujna u katedrali sv. Jakova, održan je petnaestu godinu za redom Mihovil fest- Večer duhovne šansone. Ove godine program je bio u znaku Laudantesa, biskupijskog zbora mladih. Laudantesi su koncertom obilježili dvadeset godina djelovanja i predstavili su novi nosač zvuka“ „Ja vjerujem“. Na koncertu je nastupio vokalni sastav The Messengers,  kantautor Davor Terzić i skladatelj i glazbenik Slavko Nedić. Koncert je započeo nastupom Pivača svetog Jakova i izvedbom Himna svetom Mihovilu.

laudantesi20001

laudantesi20002

laudantesi20004

Zbor Laudantes je osnovan 1998. godine kao Zbor mladih župe Srca Isusova na Baldekinu. Osnovao ga je tadašnji župnik i povjerenik za mlade Šibenske biskupije don Marinko Mlakić. Zbor je osnovan prije svega s ciljem da okuplja mlade ljude i da svojim pjevanjem animira župna liturgijska slavlja i okupljanja mladih u Šibenskoj biskupiji. Vrlo brzo zbor je izašao iz granica župe i biskupije te započeo nastupati na festivalima i koncertima popularnih duhovnih pjesama i na različitim drugim susretima pod imenom Laudantes  Do 2006. godine zbor je djelovao na župi. Nakon kratkog gašenja u ponešto izmenjenom sastavu vrlo brzo je nastavio djelovati pri katedrali sv. Jakova animirajući večernje sv. Mise. I tako je do danas. Uz don Marinka Mlakića, koji je najveći dio godina i vodio zbor, tu su se izmijenila još neka imena: Tea Manojlović, Mata Šeneta, Franko Klisović, a danas zbor vodi prof. Luiđa Cvitan.

laudantesi20005

laudantesi20006