Wednesday, Jun 28th

Last updateTue, 27 Jun 2017 9pm

Homilije

Pismo župnicima, redovnicama i redovnicima prigodom Jubileja milosrđa

Izvanredni jubilej milosrđa Gospodnjega

Poštovana braćo župnici, svećenici, redovnici i redovnice!

Kako vam je već poznato, sveti Otac Papa Franjo će 8. prosinca 2015. otvoriti Izvanrednu Jubilarnu Godinu milosrđa, otvaranjem Svetih vrata bazilike svetoga Petra u Rimu. Preporučam Vam da u svim župama i samostanima budete u molitvenom jedinstvu sa Papom, na način kako držite da je najprikladnije moguće.

13. prosinca 2015., po izričitoj želji i zapovijedi svetoga Oca, otvorit ćemo Svetu godinu i za našu biskupiju, obredom otvaranja Svetih vrata naše Katedrale svetog Jakova u Šibeniku. Obred započima u crkvi sv. Frane u 16 sati, okupljanjem i predviđenim Obredom, procesijom prema Katedrali, otvaranjem svetih vrata i slavljem svete Mise.

Preporučam i molim: da o tome obavijestite i potaknete (i organizirate) svoje vjernike da sudjelujemo u tom izvanrednom znaku zajedništva sa svetim ocem Papom i sa svom braćom i sestrama cijeloga svijeta. Da svi vi koji možete osobno sudjelujete. Da se u gradu Šibeniku u to vrijeme ni u kojoj crkvi ne slavi sveta Misa. Da potaknete molitveno zajedništvo u župama i samostanima sa vjernicima koje ne mogu sudjelovati.

Sveta vrata za cijelu biskupiju i mjesto jubilarnih hodočašća i oprosta tijekom cijele godine biti će naša Katedrala.

Jubilarna hodočašća sa oprostom u našoj biskupiji moći će se obaviti:

• U svetištu Gospe Vrpoljačke tijekom devetnice i svetkovine Velike Gospe.
  • U svetištu Gospe Visovačke tijekom devetnice i svetkovine Gospe od anđela.
  • U svetištu Gospe od Karavaja tijekom devetnice i svetkovine Gospe od Karavaja.
  • U svetištu Sv. Nikole Tavelića tijekom devetnice i svetkovine sv. Nikole.
  • U novoj Gospinoj crkvi u Kninu, tijekom devetnice i svetkovine 5. kolovoza.
  • U svim župnim i samostanskim crkvama u biskupiji na dan zaštitnika (ili naslovnika) župe ili crkve.

Ostale obavijesti o slavljima i događajima i programima Jubilarne godine u biskupiji izvijestit ćemo vas vrijeme, (pismeno i preko naše biskupijske elektronske stranice.)

Pozdrav i blagoslov,
+ Ante