Saturday, Jun 24th

Last updateFri, 23 Jun 2017 9pm

ŠIBENIK: Proslavljena svetkovina Presvetog Srca Isusova

srce17001

Svetkovina Presvetog Srca Isusova u Šibeniku svečano je proslavljena u petak 23. lipnja u župi Baldekin koja Srce Isusovo slavi kao svog zaštitnika i u samostanu svetog Lovre gdje franjevci pobožnost presvetom Srcu čuvaju više od sto godina. Misno slavlje u samostanu sv. Lovre predvodio je duhovni asistent Franjevačkog svjetovnog reda fra Stipe Nimac. U župi Baldekin euharistiju uz sudjelovanje velikog broja vjernika predvodio je šibenski biskup Tomislav Rogić. Koncelebrirali su: umirovljeni biskup Ante Ivas, kanonik i župnik u katedrali sv. Jakova don Krešimir Mateša, župnik župe Vidici fra Ivan Penava i župnik Baldekina don Tomislav Puljić.

Šibenik: Vjernici grada Šibenika proslavili svetkovinu Tijelova

tijelovo17021

Vjernici grada Šibenika svetkovinu Tijelova proslavili su u četvrtak 15. lipnja zajedničkim misnim slavljem u katedrali svetog Jakova. Euharistiju u koncelebraciji sa svećenicima koji djeluju u gradu Šibeniku predvodio je šibenski biskup Tomislav Rogić. Koncelebrirao je i umirovljeni biskup Ante Ivas. Nakon misnog slavlja uslijedila je svečana tijelovska procesija sa postajama na Trgu Andrije Medulića i kod crkve svetog Krševana. Vjernici su u procesiji molili za svećenička i redovnička zvanja u Šibenskoj biskupiji. Preko misnog slavlja i procesije pjevao je zbor satavljen od Mješovitog katedralnog zbora i zbora župe Gospe van grada, pod ravnanjem prof. Jelene Mikulandra i uz orguljašku pratnju Nikole Lovrića Caparina.

ŠIBENIK: Misa zahvalnica u Katoličkoj osnovnoj školi

zahvalnicakoš17005

Šibenski biskup Tomislav Rogić u ponedjeljak 12. lipnja, u Katoličkoj osnovnoj školi u Šibeniku predvodio je misu zahvalnicu za proteklu školsku godinu. Uz biskupa je koncelebrirao i osnivač škole, umirovljeni biskup Ante Ivas.

KNIN: Brojni vjernici proslavili zaštitnika Grada svetog Antu Padovanskog

svetianteknin17005

Hrvatski kraljevski grad Knin i vjernici tog grada u utorak 13. lipnja proslavili su nebeskog zaštitnika svetog Antu Padovanskog. Svečano misno slavlje u crkvi Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta predvodio je šibenski biskup Tomislav Rogić. Prije misnog slavlja, vjernici predvođeni župnikom i dekanom u Kninu fra Markom Duranom, te biskupom Rogićem i ostalim svećenicima, u ophodu, ulicama Knina od samostana svetog Ante do crkve Gospine crkve pronijeli su svečev kip.

ŠIBENIK - KATEDRALA: Proslavljena svetkovina Duhova

duhovi17004

Svetkovina Duhova u katedrali svetog Jakova u Šibeniku proslavljena je u nedjelju 4. lipnja. Svečano misno slavlje predvodio je šibenski biskup Tomislav Rogić. Preko slavlja podijelio je sakrament svete potvrde krizmanicima katedralne župe svetog Jakova.