Saturday, Dec 16th

Last updateFri, 15 Dec 2017 10pm

ŠIBENIK: Osam novih ležaja u prihvatilišu za beskućnike

beskučnici17003

Potkrovlje šibenskog prihvatilišta za beskućnike otvoreno je i blagoslovljeno u petak 15. prosinca. Potkrovlje se sastoji od četiri dvokrevetne spavaonice, praonice, dvije kupaonice, kuhinje i dnevnog boravka. Prihvatilište uz postojećih osam sada ima šesnaest ležajeva. Blagoslov je imao šibenski biskup Tomislav Rogić.

ŠIBENIK: Predbožićni susret redovnica

redovniceadve17003

Predbožićni susret redovnica Šibenske biskupije sa šibenskim biskupom Tomislavom Rogićem održan je u nedjelju 10. prosinca u Kući matici sestra Franjevki od Bezgrješne u Šibeniku. Susret je započeo molitvom Večernje, te euharistijskim klanjanjem, a završio je prigodnim Agapeom. Na susretu je bio i umirovljeni biskup Ante Ivas.

TRIBUNJ: Proslavljen blgdan svetog Nikole biskupa

snnikolatribunj17006Blagdan svetog Nikole biskupa u Šibenskoj biskupiji svečano je proslavljen na više mjesta. Ši

benski biskup Tomislav Rogić misno slavlje predvodio je u Tribunju u župnoj crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije . Misnom slavlju prethodila je procesija sa kipom svetog Nikole ulicama Tribunja. Na tribunjskom mostu blagoslovio je more, ribare i brodove. Na slavlju u Tribunju sudjelovao je i umirovljeni biskup Ante Ivas.

ŠIBENIK: Sestre Franjevke od Bezgrješne proslavile Bezgrješno začeće BDM

b17005

Sestre Franjevke od Bezgrješne svetkovinu Bezgrješnog začeća Blažene Djevice Marije proslavile su u petak 8. prosinca svečanim misnim slavljem u Kući matici u Šibeniku. Euharistiju u koncelebraciji sa fra Matom Topićem, don Rokom Glasnovićem i umirovljenim biskupom Antom Ivasom predvodio je šibenski biskup Tomislav Rogić.

ROGOZNICA: Biskup Tomislav Rogić Krstio osmo dijete u obitelji

krštenjerogoznica17004

Šibenski biskup Tomislav Rogić na prvu nedjelju Došašća, 3. prosinca, u župi Rogoznica predvodio je misno slavlje u župnoj crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije. Preko slavlja krstio je Mariju Ivu Majstrović osmo dijete obitelji Milana i Snježane. U koncelebraciji je bio i župnik Rogoznice don Filip Rodić.