Friday, Mar 24th

Last updateTue, 21 Mar 2017 8am

korizma poruka papa

ŠIBENIK - KATEDRALA: Biskup Ante Ivas obilježio dvadeset godina od biskupskog ređenja

ivas009

Prigodom svetkovine svetog Josipa, u ponedjeljak 20. ožujka umirovljeni šibenski biskup Ante Ivas predvodio je misno slavlje u katedrali svetog Jakova u Šibeniku. Tom prigodom obilježio je dvadeset godina od biskupskog ređenja. Uz biskupa Ivasa koncelebrirao je šibenski biskup Tomislav Rogić koji je i održao prigodnu homiliju.

KARLOVAC - OŠTARIJE - OGULIN: Vjernici Gradskog dekanata hodočastili sv. Josipu

karlovac17010

Vjernici Gradskog dekanata Šibenske biskupije u subotu 18. ožujka, hodočastili su u Nacionalno svetište svetog Josipa u Karlovcu. Oko četiristo vjernika predvođenih šibenskim biskupom Tomislavom Rogićem, organizatorom hodočašća dekanom don Tomilsavom Puljićem i župnicima; posjetili su i svetište Gospe od Čudesa u Ošarijama kraj Ogulina i župnu crkvu svetog Križa u Ogulinu.

ŠIBENIK - VAROŠ: Biskup Tomislav Rogić s mladima

gospamladibis17003

U ponedjeljak, 13. ožujka 2017., u župnoj dvorani, župe Gospe van Grada u Šibeniku, u organizaciji mjesne Frame, održan je sedmi u nizu pripremni susret, za susret hrvatske katoličke mladeži, koji će se održati kao što je već najavljeno 29. i 30. travnja u Vukovaru. Katehezu na temu „Mladosti, kamo si zagledana“ i susret vodio je mons. Tomislav Rogić, biskup šibenski.

ŠIBENIK: U središu rekolekcije izlaganje biskupa Rogića na temu muke iz evanđelja svetog Mateja

rekolekcija0317002

Redovita mjesečna rekolekcija svećenika Šibenske biskupije održana je u srijedu 15. ožujka u zgradi sjemeništa u Šibeniku. Tema rekolekcije bila je „Raspeta ljubav – razmatranje Isusove muke po Matejevu evanđelju“. Izlaganje je imao šibenski biskup Tomislav Rogić. Meditaciju koja je bila u sklopu molitve Srednjeg časa imao je upravitelj župe Šubićevac fra Josip Repeša.

SKRADIN: Redovnice se okupile na križnom putu

križniputred17007

Križni put redovnica koje djeluju u Šibenskoj biskupiji održan je u nedjelju 12. ožujka u crkvi Rođenja Blažene Djevice Marije u Skradinu. Pobožnost je uz sudjelovanje velikog broja vjernika župe Skradin predvodio šibenski biskup Tomislav Rogić. Na pobožnosti je bio i umirovljeni biskup Ante Ivas.