Saturday, Jul 22nd

Last updateMon, 17 Jul 2017 10am

ŠIBENIK: "Dekretom valjanosti" istražni Biskupijski postupak o službenici Božjoj Klari Žižić, pozitivno ocijenjen na Kongregaciji za proglašenje svetaca

Majka Klara

Nakon što je prošle godine, 30. svibnja, u Šibeniku zaključen istražni Biskupijski postupak o službenici Božjoj Klari Žižić, utemeljiteljici Družbe sestara franjevki od Bezgrješne (Šibenskih franjevki) i predan 16. lipnja iste godine na Kongregaciji za proglašenje svetaca u Rimu, Kongregacija na čelu s prefektom kardinalom Angelom Amatom izdala je 30. lipnja 2017. "Dekret valjanosti" kojim je pozitivno ocijenjen istražni Biskupijski postupak obavljen od biskupskog ordinarijata u Šibeniku, o životu, krepostima, glasu svetosti i znakovima (čudesima) službenice Božje Klare Žižić, utemeljiteljice Družbe sestara franjevki od Bezgrešne.

VODICE: Proslavljena Gospa od Okita

gospaodokita17008

Blagdan Gospe Karmelske u župi Vodice proslavljen je u nedjelju 16. srpnja svečanim misnim slavljem na brdu Okit gdje se nalazi Gospina crkva i župno svetište Majke Božje. Od ranog jutra u svetištu su se slavile euharistije, a središnje slavlje predvodio je šibenski biskup Tomilsav Rogić. Koncelebrirao je i umirovljeni biskup Ante Ivas.

ŠIBENIK: Proslavljen sveti Benedikt

svbenedikt17004

Šibenske sestre benediktinke, utemeljitelja benediktinskog reda svetog Benedikta proslavile su u utorak 11. srpnja u samostanskoj crkvi svete Luce. Misno slavlje u koncelebraciji sa više svećenika predvodio je šibenski biskup Tomislav Rogić.

VODICE: Otvorena izložba prigodom 50. obljetnice gradnje crkve na Okitu 1967.

vodiceizložba 17004

U petak 14. srpnja u župnoj crkvi u Vodicama nakon večernje sv. Mise održalo se otvaranje izložbe fotografija o 50. obljetnici gradnje crkve na Okitu 1967. godine. Postava izložbe fotografija iz vremena gradnje crkve na Okitu je u kući Roca Mira nasuprot župne crkve, a mještani će izložbu moći pogledati do Velike Gospe.

ŠIBENIK - KATEDRALA: Misno slavlje povodom susreta misionara i misionarki

misionarmisa17016

Svečano misno slavlje prigodom susreta hrvatskih misionara i misionarki, u ponedjeljak 3. srpnja u katedrali svetog Jakova u Šibeniku predvodio je hvarsko - bračko – viški biskup i predsjednik Vijeće za misije HBK Slobodan Štambuk. Koncelebrirao je šibenski biskup Tomislav Rogić, umirovljeni šibenski biskup Ante Ivas; nacionalni ravnatelji Papinskih misijskih djela u Hrvatskoj vlč. Antun Štefan i u BiH mons. Luka Tunjić, te biskupijski povjerenici Papinskih misijskih djela svih biskupija u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini. U koncelebraciji su bili i misionari pristigli na susret. Među brojnim vjernicima u šibenskoj katedrali bile su i redovnice – hrvatske misionarke koje djeluju diljem svijeta. Na kraju slavlja predstavljeni su hrvatski misionari i misionarke.